Lymfodrenáž

Lymfatický systém je tvořen sítí jemných cév, které zprostředkovávají spojení mezi tepnami a žílami krevního oběhu. Z vlásečnic (tenkých cévek) na konci tepen, je filtrována do tkáně tekutina-míza, lymfa- která obsahuje živiny, obranné látky a minerály, nutné pro fungování všech orgánů našeho těla.

Základem mízy je voda. Ve tkáni se dodané suroviny spotřebují a produkty výměny látek se opět dostávají do lymfy. Ta je filtrována mízními uzlinami a postupně se zesilujícími mízními cévkami transportována zpět do krevního oběhu, tentokrát ovšem do jeho žilní části. Množství lymfy vyprodukované a kolující v tomto systému lze odhadnout a cca 4 – 5 litrů za den. Pohyb mízy mezi tepenným a žilním koncem krevního oběhu je umožněn jednak tlakovým rozdílem mezi tepnou a žilou (jakési prosakování pod tlakem), ale hlavně činností svalů, které svými stahy lymfu posunují ve tkáni a mízních cestách.

Zpomalení toku lymfy například dlouhodobou omezenou hybností v důsledku upoutání na lůžko, má za následek hromadění tekutiny ve tkáních a vznikají tak otoky. Dlouhodobé setrvání mízy v mezibuněčných prostorách má pak za následek ukládání odpadových látek a látek bílkovinné povahy v těchto místech a zvětšování objemu tkáně, tedy trvalé otoky například dolních končetin, spojené s bolestivým napětím a změnou barvy pokožky. Hromaděním odpadových látek a vody mimo jiné vzniká i tzv. pomerančová kůže, tedy cellulitida.

Úkolem fymfodrenáže je “vytlačit” tuto přebytečnou tekutinu z mezibuněčných prostor do lymfatických cév a následně jejich cestou zpět do krve přes horní a dolní dutou žílu. Vzhledem k tomu, že se porucha odtoku lymfy z mezibuněčných prostor vytváří dlouho, je jasné, že i lymfodrenáže se musí v případě celulitidy intenzivně opakovat v počáteční fázi léčby a následně jsou nutné pravidelné udržovací aplikace.

V našem centru používáme skvělý přístroj Lymfojett 6

Profesionální lymfatické masáže LYMFOJETT-6 … Jedná se o vysoce účinný přístroj využívající přerušovaného jemného tlaku vzduchu pro zlepšování funkce krevního a lymfatického oběhu. Díky tomuto principu je lymfodrenážní systém LYMFOJETT-6 vysoce účinný při léčbě řady vážných stavů.

Princip lymfodrenáže přístrojem Lymfojet 6
Specifikace přístroje LYMFOJETT-6 pro profesionální lymfatické masáže
Hlavní jednotka přístroje je vybavená výkonným kompresorem, který pumpuje vzduch do speciálních návleků, které má pacient navlečené na příslušných částech těla. Tyto návleky jsou střídavě nafukovány a upouštěny. Když je návlek naplněn vzduchem, tlak vzduchu působí (tlačí) na lidské tělo a zejména pak na jeho oběhový systém. Po chvíli je návlek částečně upuštěn a tím dojde k uvolnění tlaku. Střídání fází stlačení a uvolnění zlepšuje funkci krevního a lymfatického oběhu a tím příznivě působí na celý organismus. Profesionální lymfatické masáže přístrojem LYMFOJETT-6 vynikají mezi ostatními přístroji především svým vysokým výkonem a kvalitou zpracování. Při výrobě tohoto přístroje byly použity nejmodernější technologie a materiály. Díky tomu je možné tyto profesionální lymfatické masáže LYMFOJETT-6 používat, jak v profesionálních zdravotnických zařízeních, tak také přímo ve vašich domovech. Profesionální lymfatické masáže LYMFOJETT-6 jsou již více než 10 let velice úspěšně využívány po celém světě a uživatelské zkušenosti s těmito profesionálními lymfatickými masážemi LYMFOJETT-6 jsou vynikající.