top of page

Léčba pocení

Vadí Vám nadměrné pocení v podpaží, v obličeji nebo jinde na těle?  Nepomáhají Vám antiperspiranty?

První metodou k omezení pocení je použití botulotoxinu. Botulotoxin se aplikuje tenkou jehlou do pokožky ošetřovaného místa (podobně jako při očkování proti tuberkulóze). Botulotoxin v pokožce způsobí zablokování nervového signálu vedoucího k potním žlázám. Nebojte se, potní žlázy jsou umístěny přímo v pokožce, takže jehlička jde pouze povrchově do hloubky maximálně 1 mm. Samozřejmě je možné znecitlivění, takže zákroku se nemusíte obávat. Celé ošetření trvá pouze asi 15 minut.

 

Účinky aplikace jsou výborné. Pocení se sníží až o 80-100%!

Můžeme Vám garantovat naprostou spokojenost.

Účinky nastupují během několika dnů a přetrvávají většinou 4-12 měsíců (toto je individuální).
Ještě k zavedeným pojmům: Botox a Dysport jsou obchodní názvy pro účinnou látku – botulotoxin.

 

Je pocení v podpaží zdravé nebo není?

Stále dokola se stkávám s mýtem, který praví,  že se pocením z těla vylučují toxiny a odpadní látky. Toto tvrzení je nesmysl. Tělo se při pocení snaží vyloučit hypotonickou tekutinu (málo slanou, dokonce na tuto činnost spotřebovává velké množství energie)  za účelem snížení tělěsné teploty. Nenechte se zmáct tím, že je pot slaný. Ve skutečnosti není, ale tím že se jeho vodní část osladí, zahustí se a je slanější. Do potu se vylučuje jen miimální množství odpadních látek.

Dalším mýtem je tvrzení, že se tělo musí potit, jinak by to tak příroda neudělala. Je třeba si uvědomit, že normální přirozené pocení v podpaží (ale i jinde na těle) je normální například při vysoké okolní teplotě, při fyzické námaze,… Nenormální ovšem je nadměrné pocení, které vzniká většinou nadměrnou rekcí organizku na psychický stres, sociální nejistotu, nervozitu,… Tento druh nadměrného pocení tedy není tělu nijak prospěšný, naopak člověka obtěžuje, sociálně handikepuje, pracovně znevýhodňuje (je známo, že lidé trpící nadměrným pocením, vydělávají méně než lidé bez nadměrného pocení), ničí oblečení, působí neesteticky…  Takže shrnuto: nadměrné pocení tělu nepřináší žádné klady, ale pouze zápory.

A jedním z posledních mýtů je to, že pocení v podpaží je důležité pro snížení tělesné teploty. Není. Obě podpaží zabírají plochu  zhruba 5% tělesného povrchu, vyřazením techtio 5% nemůže organizmus nijak utrpět ve své schopnosti snižovat tělesnou teplotu. 

Takže proč se dál trápit? Přijdte na konsultaci, rád Vás uvidím.

 

Mnoho žen (ale i mužů) trpí pocením pod prsy.

V takzvané submamární rýze , kde se prs opírá o hrudní stěnu je místo, ze kterého se nemůže odpařovat pot, který stéká, zachycuje se do oblečení a tvoří nepěkné viditelné skvrny, které mohou dělat společenské problémy postižených osob.

Ještě větší potíže se mohou vyskytnou, pokud se vlivem chronického dráždění potem pod prsy objeví vyrážka, ekzém nebo jiný typ podráždění. To pak již není možné řešit antiperpiranty, vložkami a podobnými prostředky.

V IP Beauty vám můžeme pomoci aplikací botulotoxinu do oblasti pod prsy a tím výrazně omezit nebo zastavit tvorbu potu. Metoda je vysoce účinná, vydrží 3-12 měsíců, je bezpečná, nejsou potřeba drastické antiperspiranty typu Drycloru s aktivními ionty hliníku.

Objednejte se na konzultaci a veřte nám.

 

MUDr. Radek Poláček

bottom of page