top of page

Aplikace výplňových materiálů – v našem centru používáme nejkvalitnější výplně Teosyal


Dermální výplně slouží zejména, ale nejen,  k redukci vrásek a celkovému omlazení vzhledu pleti
Jde o gelový implantát na bázi kysleliny hyarulonové, což je látka tělu vlastní, která se postupně beze zbytku do těla vstřebá. Kyselina hyaluronová obsažená v produktu  je neživočišného původu, proto není nutné podstoupit alergické testy před ošetřením.
Výplně jsou vhodné k odstraňování hlubších vrásek, asymetrií obličeje či vpadlých jizev. Tato látka se aplikuje pomocí velmi tenké jehličky (při místním znecitlivění) pod kůži, kde na sebe naváže vodu, zvětší svůj objem a vyplní tak vrásky či jizvy. Kyselina hyaluronová je tělu přirozená látka, která je postupně odbourávána.
Výplně se skvěle hodí ke zvýraznění kontury rtů (kontura mírně vystupuje nad rtovou růž) – takzvaná Pařížská či francouzská linie.
Účinek je dlouhotrvající, ale ne permanentní, trvá většinou 6–12 měsíců, poté je možné aplikaci výplně zopakovat.


Výplňový materiál se používá v jiných indikacích než botulotoxin. Jedná se především o:

    Výplně nosoretních rýh

    Vyplnění rtů
    Tvarování rtů
    Přizvednutí ústních koutků
    Hluboké vrásky v očních koutcích, vpadlé kruhy pod očima, vrásky mezi obočím,...
    Vyplnění propadlých jizev
    Dotvarování kontur obličeje

Rizika a nežádoucí účinky
V místě vpichu injekce se ihned po aplikaci kyseliny hyaluronové může objevit zvýšená citlivost, jemné zarudnutí, modřinky a otok. Tyto reakce jsou nejvýraznější během a několik hodin po zákroku. V mírnější formě může přetrvávat několik dní a poté spontánně mizí.
Zblednutí nebo probarvení ošetřené kůže je způsobeno příliš povrchní aplikací, nadměrnou korekcí, hlavně v místech tenkého podkoží nebo i mnoha dalšími faktory jako stav a struktura kůže a jiná onemocnění. Tyto jevy také pomalu spontánně mizí.
Vzácným nežádoucím účinkem je pak v případě zánětlivé rekce vůči materiálu vytvoření tzv. granulomu – nadbytečném nahromadění vazivové tkáně se zánětem v okolí vstříknutého materiálu, vznikající několik měsíců po aplikaci. Léčba spočívá v injekčním podávání kortikoidů nebo i v chirurgickém odstranění. Tato komplikace je v současné době s nástupem stále nových, dokonalejších a bezpečnějších přípravků velmi vzácná.
Pokud trpíte na opary, může v místě vpichu dojít k výsevu oparových kožních projevů. V místě vpichů se mohou objevit malé modřinky a otoky.

bottom of page