Plasmalifting - plazmaterapie
Plasma terapie – destičkami obohacený fibrin v krevní plasmě
Plazma terapie s destičkami obohaceným fibrinem je naprosto revoluční a nová technika v estetické medicíně. V jiných oborech, jako je například chirurgie, zubní chirurgie nebo ortopedie je známa již delší dobu a je potvrzena její účinnost. Jedná se o NEchirurgickou metodu omlazení pomocí injekcí vlastní plazmy bohaté na fibrin a krevní destičky, získané z klientovi vlastní krve.

Metoda nemá žádné vedlejší účinky, protože se aplikuje vlastní klientova plasma. Tato metoda je vhodná pro všechny klientky, které potřebují rychle, účinně a bezpečně dosáhnout omlazení kůže na obličeji nebo těle. Základem techniky plazma terapie je proces aktivace vlastních fibroblastů pomocí plasmy bohaté na krevní destičky a aktivovaný fibrin.
Výsledkem tohoto postupu je syntéza “mladého” kolagenu a kyseliny hyaluronové.


Co je plasmaterapie?
Autologní omlazení, plazmatická terapie pomocí technologie PRF (Platelet Rich Fibrinogen), metoda intradermální aplikace klientovy plasmy obohacené o destičky a aktivovaný fibrinogen. Jedná se o tekutou součást krve, která obsahuje vitamíny, enzymy, bílkoviny, hormony a další látky, které mají silný omlazující účinek. Centrifugací se oddělí červené krvinky od plasmy a destičky od plasmy a červených krvinek. Zpět do ošetřované oblasti se aplikují již jen plasma s krevními destičkami a aktivovaným fibrinogenem.
Princip metody.
Základem postupu je intradermální injekce klientovy plasmy, ze které jsou odstraněny červené krvinky, naopak v plasmě zůstávají krevní destičky, které mají velmi silný omlazující efekt, protože dokáží po aplikaci vybudit novotvorbu kolagenu, mezibuněčné matrix, hydrataci a celkovou regeneraci ošetřované oblasti. K regeneraci a omlazení též přispívá vláknitý fibrin na jehož vláknech jsou navázány destičky a růstové faktory.
Nejprve se klientovy odebere asi 10 - 60 ml krve. Poté se krev během 2 minut zcentrifuguje, do stříkačky se odebere pouze plasma s destičkami. Kůže je ošetřena dezinfekcí, v případě potřeby se používá anestetický krém, poté se aplikuje tenoučkou jehličkou malé množství plasmy na každý čtvereční centimetr ošetřované oblasti. Nebo bolus v případě zvětšování objemu tkáně. Velmi důležitá je správná příprava plasmy. Pacientovi se odebere 10-60 ml krve, tato krev je odstředěna v odstředivce tak, aby se oddělily červené krvinky. Získaný plazmatický koncentrát, bohatý na krevní destičky, obsahuje specifické bílkoviny nazvané “růstové faktory”. Účastní se regenerace  tkání, a vybuzuje kmenové buňky k růstu a nahrazení starých buněk novými.
Důležitá vlastnost plasmy:

ošetření je absolutně bezpečné, protože používáme pacientovu krev, což znamená, že riziko alergie, infekce nebo odmítnutí léku je vyloučeno.
Doporučujeme aplikaci opakovat minimálně 4-6x v odstupu 3 týdnů
Indikace:
    Korekce jemných vrásek
    Rehydratace pokožky
    Rozjasnění a rozzáření pokožky
    Zhoršená elasticita kůže na obličeji a těle
    Alopecie
    Léčba jizev a strií
    Léčba akné
    Rehabilitace kůže po peelingu či jinému poranění
Kontraindikace:
    Porucha krevní srážlivosti
    Užívání léků proti srážení krve
    Infekční onemocnění v akutní fázi
    Těhotenství a kojení
Po aplikaci:
Týden po proceduře se doporučuje nenavštěvovat saunu, bazén, a nevystavovat ošetřené oblasti UV záření.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now