top of page

Rádi bychom vám představili nový pico sekundový laser.

 

Název pico sekundový je odvozen od vlastnosti tohoto laseru, která spočívá v tom, že je laser schopen uvolnit extrémní množství energie, která by se dala porovnat s výkonem jaderné elektrárny, ovšem za malou časovou jednotku - konkrétně pikosekundu, což je tísícimiliardtina sekundy, tedy je to s-12.

 

Tento typ laseru je absolutní technologická novinka, špička v oboru estetické medicíny. Využívá se k mnoha indikacím v estetické medicíně, konkrétně se jedná o odstranění tetování, pigmentových skvrn, odstranění pigmentu jako takového, odstranění jemných pavoučkovitých žilek v podkoží, při rejuvenaci neboli omlazení pleti, při remodelaci jizev a podobně.

 

Na jakém principu laser odstraňuje nebo vylepšuje výše uvedené problémy?

 

Po úderu laserového paprsku do tkáně dojde k takzvanému foto-akustickému jevu, kdy se energie letících fotonů v extrémně rychlém okamžiku promění v akustickou energii. Tato energie doslova rozstřelí kapénky pigmentu na menší části (jako když se roztříští sklo). Tyto malé části pigmentu dokáží pozřít makrofágy a odstranit z místa ošetření.

Dalším efektem je poškození pigmentových buněk (stařecké skvrny, pigmentace genitálu a podobně) rázovou akustickou vlnou. Tato pigmentová buňka zaniká a je nahrazena buňkou jinou, která již nemusí být pigmentová. Celkově se oblast zasažená laserovým paprskem remodeluje, přestaví a tím se omladí.

Stejný princip se uplatňuje i při rejuvenaci (omlazování), nebo při terapii jizev, nerovností v obličeji po akné, pavoučkovité žilky a podobně. V tomto případě rázová foto-akustická vlna poškodí (natrhne, rozbije) vlákna kolagenu, což poznají okolní makrofágy, a tato vlákna rozloží. Na jejich místě buňky tvořící vazivo vytvoří nový kolagen a tím znovu dojde k remodelaci - přestavbě a omlazení celé oblasti.

 

Výhody pico laseru

 

Laserový paprsek lze naprosto přesně cílit podle barevnosti cílové struktury, nastavením vlnové délky laserového paprsku.

Další významnou výhodou je, že nedochází k porušení pokožky, tudíž nedojde k popálení a poranění kůže, čímž nevznikají bezprostředně po výkonu stroupky. To je velmi podstatný rozdíl od ošetření CO2 laserem.

Dále nejspíš oceníte to, že ošetření můžete mít v průběhu celého roku tzn. i v létě (pouze je nutné týden před a týden po ošetření se vyhnout UV záření, včetně slunečního záření, tudíž se klienti nesmí opalovat).

Indikce

tetování
pigmentace

pigmentové skvrny, stařecké skvrny

pigmentace genitálu a análního okolí

pavoučkovité žilky

rozacea - červené tváře, nos a podobně

rejuvenace omlazení pokožky obličeje, rukou, dekoltu,...

omlazení genitálu

léčba jizev po akné

 

Kolikrát je nutné zákrok podstoupit?

 

Ošetření piko sekundovým laserem je většinou potřeba opakovat několikrát. Souvisí to s bezpečností ošetření, kdy musí dojít ke kompromisu mezi účinností a snesitelností pro klientku. Například odstranění tetování se provádí ve třech až sedmi ošetřeních, které jsou od sebe vzdálené zhruba tři týdny. Samozřejmě záleží na situaci (na barvě tetování, na rozsahu tetované plochy, sytosti a podobně). Stejně tak omlazení obličeje, remodelace jizev po akné a podobné problémy je potřeba ošetřit minimálně 3x s odstupem třech až čtyřech týdnů. Počet ošetření je opravdu velmi individuální a nelze očekávat konečný výsledek hned po prvním sezení. Nicméně po ukončení celkové terapie je očekávání naplněné a podle slov klientek je delší čas a opakování vynahrazeno skvělým a spokojeným výsledkem. Jako bonus navíc oceňují klienti neinvazivnost procedury a krátkou dobu rekonvalescence.

 

 

Kolik stojí ošetření?

Cena 1 ošetření začíná od 2500 Kč.

 

Přijďte vyzkoušet, jste srdečně zváni, objednejte se na nezávaznou konzultaci k nám 

bottom of page