top of page

Mezoterapie je postup, kterým lze dosáhnout omlazení pokožky obličeje, dekoltu a krku, ale také například hřbetu rukou. Zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky.

 

Novinka: mezoterapie mezopistolí Watermeso Vital injector. Přesné umístění, do přesně stanovené hloubky pokožky pro co největší efekt. Naprostá špička v aplikační technice vás ohromí svými účinky. Fotky na našem facebooku a na konci článku.

Co je to mezoterapie?
Mezoterapie přirozeným podnícením tvorby kolagenu a nových buněk vypne kůži a vyrovná středně hluboké vrásky. Mezoterapie je také využívána v léčbě celulitidy. Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky nebo nezasíťovaná kyselina hyaluronová aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (tzv. mezodermu), tedy přibližně do hloubky 4 mm. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci. Pokud je pokožka vysušená a pokud je třeba i vypnout drobné vrásky, bývá tento roztok kombinován s kyselinou hyaluronovou, v našem centru je mezoterapie založena převážně na skvělém efektu kyseliny hyaluronové. Ta je důležitým stavebním prvkem kůže. Její aplikací je dosaženo intenzivní hydratace a následného vypětí a zpevnění reliéfu pokožky. Taktéž lze vyhladit středně hluboké vrásky krku, dekoltu či na rukou.

Ošetření provádí lékař injekčně.

Přesný postup léčby určí lékař na základě zhodnocení stáří a stavu pokožky.

Jste vhodným kandidátem pro mezoterapii?
Pokud hledáte nechirurgickou, cenově výhodnou alternativu omlazení pokožky obličeje, dekoltu, krku či rukou, patrně budete vhodným kandidátem pro mezoterapii. Je třeba, aby vaše očekávání byla realistická. Mezoterapie nezabrání procesu stárnutí kůže, ale může dočasně vypnout pokožku a středně hluboké vrásky, a tak zlepšit vaši vizáž. Prodiskutujte s lékařem všechny vaše představy a očekávání. Při vaší konzultaci bude zhodnocen stav a stáří vaší kůže a lékař rozhodne, který z léčebných roztoků použije. Jeho složení je vždy vysoce individuální.

 

Mezoterapii lze kombinovat s dalšími zákroky.

Anestesie
Znecitlivění ve většině případů není nutné, jedná se o téměř nebolestivý zákrok. U extrémně citlivých jedinců je možno použít znecitlivující mast.

Postup mezoterapie
Mezoterapie trvá podle rozsahu ošetřované plochy od několika minut až po cca 30 minut. Před vlastní aplikací léčebného roztoku lékař pokožku ošetřovaného místa očistí a dezinfikuje. Poté aplikuje velmi tenkými jehličkami léčebný roztok do předem určených míst. Jehliček se obvykle používá víc, protože dochází k jejich ztupení a bolestivost zákroku by se zvyšovala.

Po mezoterapii
Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu vaší pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po dvou hodinách od zákroku se budete schopni vrátit ke svým obvyklým aktivitám či do zaměstnání.

Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?
Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. Nicméně efekt je dočasný a ošetření je třeba podstoupit opakovaně. Většinou je doporučováno provést první dvě aplikace po měsíci a třetí aplikaci za tři měsíce. Pro udržení efektu je doporučeno zopakovat ošetření jedenkrát ročně.

IMG_20200719_225439.jpg
bottom of page