top of page

Bolesti hlavy, migrény

Kdo ví, co jsou úporné bolesti hlavy, neustále se opakující migrény, dokázal by pro vyléčení udělat vše.

Navíc když se u žádného specialisty neodhalí žádný důvod, nezbývá než polykat desítky léků a doufat, že některý z nich zabere.
Je zde ale i dlouho účinkující alternativa. Ano je to botulotoxin. Botulotoxin aplikovaný do svalových úponů na lebce způsobuje uvolnění napětí těchto úponů a tím ulevuje od bolestí hlavy, které vznikají velice často právě přepětím nebo nerovnoměrným napětím svalů upínajících se na lebku.

Samozřejmě se botulotoxin aplikuje u pacientů, kteří již byly u specialisty a nebyl nalezen žádný “organický důvod bolestí” jako je například nádor, vysoký tlak a podobně.

Botulotoxin Vám může ulevit na 6-12 měsíců.

Bolesti zad - Threathterapie

Jistě víte, že bolesti zad a hlavy trápí až 80% populace. Pokud čtete tento text, tak nejspíš právě vy tyto bolesti máte.

Moderní medicína často nedokáže účinně pomoci a tak se uchyluje k předepisování léků na bolest.

Také jste již jistě slyšely o tom, že na bolesti zad a hlavy působí velmi dobře akupunktura. Jako alternativa akupunktury se používá i baňkování, noxování a dokonce na podobném principu funguje i tapeování. Možná si vzpomenete i na vtíravou reklamu na „kosmodisk“, které též působí podobným způsobem. Všechny tyto metody fungují na podkladě tak zvaného vrátkového mechanizmu, kdy při podráždění kůže se blokuje v míše bolestivé vedení směrem do mozku. Pokud takto tělo „necítí“ bolest, dojde k uvolnění svalstva v dané oblasti a tím dojde k výrazné úlevě od bolesti a často k vyléčení příčiny – svalového napětí.

Mechanismus bolesti zad a hlavy totiž bývá často způsoben bolestivým posunem v kloubu nebo např. mezi obratli (ischias). Tělo na tento nepříjemný podnět reaguje zvýšením svalového napětí kolem kloubu nebo obratle s cílem zabránit dalšímu pohybu. Svalové napětí ale brzy přejde ve stav přepětí, křeče a to je samotná podstata dlouho trvajících bolestí zad a hlavy.

Moderní medicína proto léčí tyto stavy spasmolytiky – léky na uvolnění svalového napětí.

Metoda threathterapie používá principu vrátkového mechanizmu (stejně jako akupunktura a další). Do podkoží v místě bolestí se pomocí tenké jehly zavede několik chirurgických nití, které v místě vytváří lehké dráždění, které přes vrátkový mechanizmus zmenšuje bolestivost a svalový spasmus a křeč. Zavedená nit do podkoží však není cítit ani vidět, nemusíte se bán nepříjemných pocitů.

Výhoda threathterapie je v tom, že nit v místě vydrží až ½ roku a po celou dobu je nit aktivní. Poté se nit vstřebá hydrolýzou.

Pro shrnutí:
threathterapie je vhodná pro dlouhodobou léčbu bolestí zad, krku, ischiasu, hlavy, nebo i mezižeberních bolestí, bolestí kloubů, menstruační bolesti a podobně.
Při této léčbě se používají vstřebatelné chirurgické nitě, které vydrží asi ½ roku. Nepoužívají se žádné léky ani pomocné chemické látky.

bottom of page