top of page

Máte již zkušenosti s piercingem? Nebo chcete vyzkoušet svůj první piercing?

V centru IP Beauty vám zajistíme odbornou aplikaci vámi přinesené ozdoby. Zajistíme vám dohled až do úplného zahojení, případně vám pomůžeme s možným komplikovaným hojením.

V našem centru piercing aplikuje lékař, je tedy zajištěna maximální odbornost a kvalita.
Můžete si vybrat z následujících míst aplikace:  obočí, rty, tělo, bradavky, intimní partie a genitálie (jen u žen)

Budete-li potřebovat zmírnit bolestivost aplikace, je vám k dispozici aplikace anestetické masti, na genitáliích sprej nebo injekční anestezie.


Jak pečovat o nový piercing
Piercing se většinou začne hojit až po několika dnech od jeho provedení. Během hojení se na piercingu a v jeho okolí mohou tvořit malé stroupky, tvoří se z čiré, až bílé tekutiny (tkáňový mok), kterou tělo produkuje po dobu hojení. Nejedná se tedy o “hnis” jak se většina lidí mylně domnívá. Tyto případné stroupky je nutné omývat vodou s antibakteriálním mýdlem  nebo nejlépe roztokem na čištění ran “PRONTOSAN” nebo podobné výrobky. Pro snadné čištění je vhodné použít vatové tyčinky. Kůže v těsném okolí piercingu  může být během hojení lehce začervenalá, což neznamená, že je něco v nepořádku (není vhodné maskovat pudrem, ani make-upem). S piercingem není nutno v ráně pohybovat, toto provádějte pouze při čištění.  Po dobu hojení dbejte zvýšené opatrnosti, abyste se nezachytili o piercing při převlékání, ručníkem apod. Nový  piercing  v žádném případě nevyndávejte (ani při čištění) dokud se úplně nezahojí. Doba hojení je individuální a záleží také o jaký piercing se jedná. Piercing nemažte žádnými mastmi, ani Bactrobanem, kalciovou mastí, nebo Framykoinem! Nepoužívejte ani peroxid, tea tree apod! V případě komplikací  hojení vám doporučíme nejlepší řešení. Minimálně první měsíc nenavštěvujte bazén, solárium ani saunu, omezte i sportovní aktivity, neboť piercingu během hojení výrazně neprospívá pot. Pokud se nedokážete pocení vyvarovat, nebo máte nový piercing během letních měsíců, je nezbytné co nejčastěji otírat okolí piercingu, aby se zde pot nezadržoval. Když si piercing vyndáte a nepůjde vám nasadit zpět,  co nejdříve nás navštivte. Může se velice rychle zacelit a pak není již možné jej nasadit, pouze provést znovu.. Kuličky (hroty) na piercingu jsou šroubovací (mimo kroužek s jednou kuličkou,  segment, nebo o nostrilu), proto je občas kontrolujte, jestli se nepovolují.

Piercing pupíku musíte alespoň prvních 3-5 dnů přelepovat, nejlépe kouskem čisté gázy (není vhodné použít pouze neprodyšnou náplast) a jen při umývání a spánku jej ponechte odkrytý.

U piercingu obočí se alespoň první týden snažte spát na opačné straně než máte piercing, neboť  by se vám v jeho okolí mohla vytvořit malá “modřina”, která však po několika dnech sama zmizí.

U piercingu rtu se zpočátku okolo piercingu může vytvořit lehký otok, proto je také použit delší piercing (v případě kroužku větší průměr), a po zhojení se mění za kratší (4-6 týdnů). Případný otok lze zmírnit studeným obkladem. Výměna piercingu za kratší (pokud by bylo potřeba kvůli většímu otoku i za delší) je již zahrnuta v ceně.

bottom of page