top of page

Injekční lipolýza – redukce tuku a celulitidy

Sportujete, zdravě jíte, ale pořád se nemůžete zbavit tuku nebo celulitidy v určitých partiích?

Injekční lipolýza je v zahraničí známou a prověřenou metodou, kterou lze tělo zbavit přebytečného tuku, zároveň potlačuje celulitidu. V poslední době se metoda začíná prosazovat i u nás.  Tato technika je určena především těm, kteří se nemohou zbavit tukových polštářků dietou ani cvičením a nechtějí podstoupit liposukci.

Dají se ošetřit téměř všechny partie těla, nejčastěji se však používá k redukci malých tukových poštářků, např. podbradku, oblast boků, ale i břicha, vnitřní strany stehen, u mužů též oblasti prsou, dále k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci a ke zmírnění celulitidy. Tato metoda také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže.

Injekční lipolýza se provádí ambulantně, zákrok trvá jen pár minut a pacient odchází ihned domů. Ošetřované místo je možné ošetřit anestetickou mastí.  pro dostatečný efekt je většinou potřeba 3 aplikací v odstupu 3-4 týdnů.


Jak zákrok probíhá?
Před aplikací injekční lipolýzy je potřeba podepsat informovaný souhlas a zvážit se. Dále se provádí fotodokumentace zvolených partií. Během lipolýzy se aplikuje tenkou jehlou účinná  látka – fosfatydylcholin (neboli lecitin), roztok kyseliny ascorbové anebo roztok deoxycholové kyseliny přímo do nežádoucího nahromaděného tuku. V oblasti obličeje se používají jehly délky asi 5 mm, na jiných partiích 10 mm. Samotný zákrok není náročný na čas – trvá přibližně 15 minut. Zákrok je mírně bolestivý, je možno použít anestetickou mast, vždy partii ochladíme pro snížení bolestivosti po zákroku.


Co je fosfatydylcholin (lecitin)?
Fosfatydylcholin je přírodní produkt získaný ze sojových bobů a vyráběný rovněž v těle. Tento enzym štěpí tuky na malé části, které jsou přirozenou cestou pomalu metabolizovány. Nedochází proto ke zvyšování v krvi kolujících lipidů a cholesterolu  a nezatěžují tudíž játra.

Kyselina ascorbová je zámý vitamin C

Kyselina deoxycholová je jedna za žlučových kyselin, tvořených v játrech. Patří mezi tak zvané deterrgenty - rozpouští tuk v buněčných mebránách a tím likviduje tukové zásoby ve zvolené oblasti.


Které partie můžete díky injekční lipolýze zlepšit?
podbradek, krk a tváře, stehna a hýždě, dolní a horní část břicha, kolena, ramena, ruce a záda a další


Co dělat před ošetřením?
Pokud používáte léky na ředění krve, poraďte se s lékařem, který Vám je předepsal, o vhodnosti vysazení minimálně 1 týden před zákrokem. Nepožívat v posledních 24 h alkohol a silnou černou kávu nebo čaj.


Co mě čeká po ošetření?
Ihned po ošetření je třeba setrvat v centru ještě 30 minut, během této doby chladit ošetřená místa, poté můžete jít domů a vrátit se ke svým běžným činnostem. Ošetřené místo bude těsně po aplikaci zarudlé a oteklé. Mohou objevit modřinky. Po 3-7 dnech se zpravidla vše vrací do normálního stavu. Doporučujeme pít nejméně 2 litry vody denně a užívat dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů. Ne nutné hlídat svoji tělesnou hmotnost a nepřibírat. Doporučujeme nosit volné oblečení a aplikovaná místa nedráždit (škrábání, mačkání,…)


Výsledek lipolýzy
Efekt injekční lipolýzy je patrný asi za 4-8 týdnů, kdy se tuk postupně rozpouští. Velkou výhodou je, že tuk je odstraněn rovnoměrně. Ošetření má příznivý vliv na kolagen, čímž je dosaženo stahujícího efektu kůže. Ideální je podstoupit 6 ošetření vždy s odstupem 14 dnů, aby došlo k výraznému zmenšení obvodu dané oblasti (až 75 % ztráta tuku). Výsledek je permanentní při zachování stejné hmotnosti.

bottom of page